Regl Dönemi Ve Hamilelik

Regl dönemi her kadının yaşadığı bir dönemdir. Bu dönemde kadınların vücutlarında bir takım değişiklikler meydana gelmektedir.

Regl dönemi ile ilgili sorulan merak edilen birçok mesele bulunmaktadır. Özellikle hamile kalmak isteyen kadınların bu dönemde nasıl bir yol izlemesi gerektiği ve adet zamanı ilişkide hamile kalınır mı? Şeklinde soruları bulunmaktadır. Regl döneminde kadınların hamile kalma meselesi neredeyse sıfıra yakındır. Çünkü bu dönemde vücutta pek çok değişim meydana gelir, doğurganlık ise kanamada olmamaktadır.

 Adet Döneminde Hamile Kalınır mı?

 Regl dönemi ile ilgili bilinmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Adet kanaması başladıktan 2 gün sonra cinsel ilişkiye girildiği takdirde kadınların hamile olma olasılığı yoktur. Adet döneminin sonlarına doğru kanama devam etse dahi korunmasız bir şekilde cinsel ilişkiye girildiği takdirde hamile kalma olasılığı bulunmaktadır. Bundan dolayı regl döneminde hangi dönemde cinsel ilişkiye girildiğinin bilinmesi oldukça önemlidir.

 Adet Döneminde Hamile Kalınır mı?
 Adet Döneminde Hamile Kalınır mı?

 Adet Döneminde Hamilelik Düşük İhtimali

 Adet döneminde hamilelik düşük bir ihtimal de olsa kadınların dikkat etmesi gereken bir durumdur. Bundan dolayı eğer bu dönemde cinsel ilişkiye giriyorsanız çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Adet döneminde kanama devam ederken hamile olma olasılığı düşük bir ihtimaldir.

 Fakat düşük bir ihtimal de dahi olsa tıbbi konuda kesin olmayacağına dair net bir bilgi de yoktur. Özellikle yapılan araştırmalar sonucunda adet kanaması devam ederken kanamanın bitmesine yakın girilen korunmasız cinsel ilişki sonucunda hamileliğin gerçekleşebileceği bilinmektedir.

    Yorum yapın