Hamileliğin Belirtilerinden Bel Ve Kasık Ağrıları

Kadınlarda oluşan bel ağrıları, kasık ağrıları bazı dönemlerde yaşanmaktadır. Bununla birlikte mide bulantısının olması kadınlarda gebelik şüphesi oluşturmaktadır.

Hamileliğin bazı belirtileri bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda ise kadınlar hamile olup olmadıklarını merak etmeye başlarlar. Peki bel kasık ağrısı ile birlikte bulantı varsa hamile miyim? Çok sık sorulan bu soru en çok araştırılan ve merak edilen sorulardan birisidir.

 Bel ve Kasık Ağrıları İle Birlikte Mide Bulantıları

 Kadınların ve erkeklerin üreme hücrelerinin döllenmesi ile gebelik süreci başlamaktadır. Çocuk sahibi olmak tüm anne ve baba adayları için çok önemli bir konudur. Bu sebeple hamilelik belirtileri ebeveynler için çok fazla önemsenir. Gebelik testi yapılmadan önce bazı hamilelik belirtileri bayanlarda görülebilmektedir. 

 Kadınlarda Kasık ve Bel Ağrıları Neden Olur?
 Kadınlarda Kasık ve Bel Ağrıları Neden Olur?

 Hamileliğin ilk belirtileri arasında adet gecikmesi yer almaktadır. Bunlar dışında kasık ve bel ağrıları da hamileliğin belirtilerinden birisidir. Fakat kasık ve bel ağrıları her zaman gebelik yüzünden oluşmaz. Eğer korunmasız bir ilişki ile beraber adet gecikmelerinin yaşanması ve bel ve kasık ağrılarının oluşması gebeliğin belirtisi olabilmektedir. 

 Kadınlarda Kasık ve Bel Ağrıları Neden Olur?

 kasık ve bel ağrıları genellikle kadınlarda daha sık görülmektedir. Bu ağrılar hamilelik, yumurtalık kisti, adet dönemi sancıları ve yumurtlama ile alakalı olabilir. Kasık ve bel ağrısı yaşayan bayanlarda sebebinin bulunabilmesi ultrason tetkiki ve ilaçlı bağırsak filmi çekilir. Kadınlarda oluşan bel ağrıları, kasık ağrıları ve mide bulantısı gebelik yüzünden olup olmadığı bu tetkikler ile belirlenebilir. 

    Yorum yapın