Evcil Hayvan Ve Hamilelik Dönemi

Hamile kalmak isteyenlerin veya hamile kişilerin en çok merak ettiği konulardan olan hamilelikte evcil hayvan beslemesi konusu oldukça önemli bir konudur.

Hem annenin hem de bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişmesi açısından hamilelikte evcil hayvan kullanımında bilgi sahibi olmak gerekir Hamilelikte evcil hayvan beslenir mi? kadınların sık sık sorduğu konulardan birisidir. Her evcil hayvan hamilelikte beslenemeyeceği bilinmesi gereken bir konudur. Hamilelikte evcil hayvan beslemek evcil hayvandan evcil hayvana göre değişen konulardan biridir.

 Hamilelikte Evcil Hayvan Beslemek Zararlı mı?

 Kediler de özellikle topoxlama adında olan bir enfeksiyon yer almaktadır. Bu enfeksiyon hem anne hem de bebeği için oldukça zararlı bir enfeksiyon çeşitidir. Bu enfeksiyon bebeğe de bulaşması söz konusu olabilir.

 Bundan dolayı kedi beslenirken enfeksiyonu olup olmadığına dikkat etmek bebeğin sağlığı için önemlidir. Her kedide topoxlama enfeksiyonu olacak diye bir şey yok. Kedinizi veteriner kontrolünden geçirerek bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Topoxlama kedilerin dışkılarından, tüylerinden veya kendisinden direkt olarak da bulaşabilir.

 Hamilelikte Evcil Hayvan Beslemek Zararlı mı?
 Hamilelikte Evcil Hayvan Beslemek Zararlı mı?

 Sağlıklı Evcil Hayvanın Hamilelik Dönemindeki Önemi

 Sağlıklı bir evcil hayvan beslemek hamilelikte herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Bundan dolayı evcil hayvanınızın mutlaka aşılarının tam olduğuna hastalığının olmadığına dikkat etmelisiniz. Özellikle kedi köpeklerden insanlara direkt olarak bulaşabilen hastalıklar olabilir.

 Eğer bebeğinizin sağlığını riske atmak istemiyorsanız en azından hamilelik dönemi süresince evcil hayvan beslemeyi bırakabilirsiniz. Sağlıklı bir evcil hayvana sahipseniz gönül rahatlığı ile besleyebilirsiniz.

Peki siz evde evcil hayvan besleme konusunda ne düşünüyorsunuz. Yorumlarınızı bekliyoruz. Sizinde merak ettiğiniz konular varsa https://www.hamiletakvimi.com/soru-cevap/ adresinden dilerseniz üye olmadan soru sorabilir, gelen cevapları okuyabilirsiniz.

    Yorum yapın